کرکره برقی

 

در سال های نه چندان دور استفاده از کرکره فلزی برای محافظت بیشتر در جلوی درب مغازه ها و فروشگاه ها متداول شده است و امروزه بیشتر افراد تمایل به نصب کرکره برقی اتوماتیک دارند.

 

کرکره برقی روی پنجره ها و یا درب ورودی نصب میشود و برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار میگیرد. بطور کلی معمولا برای ایجاد سایه در خانه، امنیت، جلوگیری از افزایش گرما و ایجاد حریم خصوصی بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد، در واقع  کرکره برقی بعنوان حفاظی در برابر باد و باران عمل می کند. خرید کرکره های برقی به این معنی است که شما در حفظ حریم خصوصی و امنیت خانواده سرمایه گذاری کرده اید . برای اینکه  درب منازل و یا سایراماکن به آسانی باز و بسته شود ، نصب درب اتوماتیک پیشنهاد می شود . 

 

کرکره ها در انواع ، اندازه و شکل های مختلفی وجود دارند که می توان آنها را به راحتی در مکان های مختلف به اجرا درآورد.


کرکره برقی دارای تنوع فراوان است، و شامل انواع تیغه های آلومینیومی،گالوانیزه، پلی کربنات و غیره می شود. این محصول در طرح ها و اشکال متنوع نظیر تخت،قوس دار و غیره و در ابعاد مختلف تولید می گردد.


لوازم جانبی کرکره برقی

 

انواع اندکپ ها :

کرکره برقی دارای دو تکیه گاه می باشد که یکی سمت موتور و دیگری در سمت مقابل است. جزیی از این تکیه گاه اندکپ نام دارد که موجب سهولت در امر چرخش کرکره برقی می شود. محل قرار گیری آن در انتهای محور اصلی است و بارکرکره را از یک سو حمل می کند. 

اندکپ های فلزی (همراه با یاتاقان) : این نوع اندکپ ها معمولا از یک یا چند پولک و محور فولادی تشکیل شده اند. یکی از پولک ها به دهانه لوله ( محور کرکره ) با جوش یا پیچ متصل شده و بقیه پولک ها داخل لوله میمانند و سر دیگر اندکپ داخل یاتاقان قرار میگیرد، در این اندکپ ها یاتاقان بر روی دستک یا صفحه ی متصل به شاسی کرکره با پیچ نصب میشود .

اندکپ های بلبرینگ سرخود (اندکپ های پی وی سی) : در این نوع اندکپها دو بلبرینگ در محور آن و زیر پوشش پی وی سی قرار گرفته و سر دیگر محور اندکپ درون ستارهای قرار می گیرد. ستاره ای روی صفحه ی متصل به شاسی کرکره با پیچ یا جوش کردن متصل میشود. این نوع اندکپ هارا فقط با پیچ یا پرچ کردن میتوان در لوله نصب کرد. از مزیت آن میتوان به استفاده از خار در آن اشاره کرد.

 

در ادامه اجرای اصلی تشکیل دهنده کرکره اتوماتیک را ارائه می نماییم: 

 

  • تیغه کرکره : تیغه همان بدنه اصلی کرکره برقی ا ست که نمای کرکره را نیز می سازد و در جنس ها ورنگ های متنوع و مختلف موجود می باشد.
  • موتور کرکره : موتور کرکره نوعی ماشین الکتریکی است که با برق کار می کند ، و  تامین کننده ی نیروی اصلی کرکره برقی می باشد. موتورهای توبلار و ساید از انواع موتورهای کرکره برقی هستند.
  • قوطی: برای نصب ریل کرکره باید در دو طرف آن، قوطی هایی با ابعاد مناسب نصب شود .
  • ریل : پروفیلی است یو (U)  شکل که بصورت عمودی در دو طرف چپ و راست دهنه نصب می شود و رول تیغه ها در داخل آنها بالا و پایین می رود.
  • صفحه پلیت : دو عدد صفحه که روی قوطی چارچوب جاگذاری شده و موتور و کرکره برقی روی آن سوار می  شود.
  • شفت : لوله ای است که به یک سر آن موتور و به سر دیگر آن اندکپ متصل شده و رول تیغه کرکره بر روی آن قرار می گیرد . با چرخش شفت توسط موتور، رول کرکره برقی به بالا و پایین کشیده می شود.
  • کاور موتور :  در موتور های ساید ، چون در بیرون از شفت قرار می گیرند به خاطر زیبایی بیشتر ، محافظت آن در برابر بارش باران و برف و همچنین کاهش صدای آن ، یک کاور برای موتور اضافه می گردد.
  • جا قفلی : این قطعه برای محافظت بیشتر کرکره استفاده می شود که می تواند به انتهای تیغه کرکره برقی متصل شود.